LBA Denetleme Sonucu

Değerli Kursiyerlerimiz ve İlgililerin Bilgi ve Dikkatine;

Alman Sivil Havacılık Otoritesi LBA tarafından Mart ayında başlatılan ve partnerimiz AeroBildung'a bağlı tüm lokasyonların yerinde denetlenmesi ve kurumumuz çatısı altında EASA Part 66 AML sınavlarına katılan tüm kursiyerlerimizin katılmış olduğu tüm sınavların incelenmesi suretiyle detaylı bir şekilde sürdürülen denetleme gün itibariyle partnerimiz AeroBildung'a ulaşan kararla nihayete ermiş bulunmaktadır. Bahse konu karar kapsamında tarafımızca organize edilen hiçbir sınavın ve bu sınavlara yönelik basılan ve basımı yapılacak hiçbir sertifikanın LBA tarafından iptali söz konusu olmayıp bu uzun ve zorlu denetleme sürecini herhangi bir hasar almadan atlattığımızı paylaşmaktan mutluluk duyarız. Karara yönelik resmi bildirimi ve yine LBA tarafından iletilen Türkçe tercümeyi aşağıda görebilirsiniz.

Bu süreçte sertifika talebinde bulunan kursiyerlerimizin talepleri işleme alınmış olup sertifikaların en kısa sürede basımı sağlanarak sertifika sahiplerine teslim edilecektir. Ayrıca bundan sonraki süreçte organize edilecek olan eğitim ve sınavlara yönelik planlamalar AeroBildung ve LBA ile koordineli olarak oluşturulduktan sonra periyodik olarak tarafınıza duyurulacaktır. Sertifika ve programlarla ilgili güncel bilgilendirmeler ilgililere mümkün olan en kısa sürede yapılacaktır.

Hep birlikte sabırla üstesinden gelmiş olduğumuz bu süreçte her birimizin bir parçası olduğu eğitim ve sınav sistemimizin haklı ve doğru bir sistem olduğunun yanı sıra büyük bir aile olduğumuzu da bir kez daha ispat etmiş bulunmaktayız. Göstermiş olduğu sabır, inanç ve destekten ötürü GoldAir ailesinin bir üyesi olan her kursiyerimize ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla.